Facebook
YouTube
https://www.linkedin.com/in/barbara-vakov-21a04274/
Instagram

příběhy z naší kuchyně & života

Kůlna na Chrudimsku / ideální místo na odpočinek a nabrání sil

Kůlna na Chrudimsku / ideální místo na odpočinek a nabrání sil

Pouhých 30 minut autem od místa, kde bydlí moji rodiče vyrostla před rokem a půl Kůlna .

Na tohle místo jsem narazila úplnou náhodou. Potřebovala jsem trochu vypnout a trochu nakopnout. Poprosila jsem mamku s taťkou (díky za ně), jestli by si nevzali naše holky na pár dní a my se mohli trochu dobít, vyspat, uvolnit. Nechtělo se mi moc daleko a zaplať pánbůh za to, že mi booking.com vyplivl pokojík ve Slatiňanech – Bar Kůlna Škrovád.

Fotky mluví za vše. Byla jsem tímhle místem naprosto okouzlená. Kousek do lesa, prosklený prostor v přírodě, kde přímo od pivka koukáš na přírodní boulderovku rovku. Místo, kde ti majitel na devátou připraví boží omeletku a večer nabídne kroupovou polívku jak od babičky. O nakládaným hermelínu snad ani mluvit nemusím – ten na mě zabere vždy a všude. Spali jsme jak mimina přes 9 hodin denně (pro představu náš obvyklý spací průměr je díky Andulce stále tak 5 hodin, když se zadaří). Ráno jsme seděli u výborné snídaně tak dlouho, až jsem si připadala trochu blbě. Pan majitel Tomáš je milej a dost roztomilej chlapík ve středním věku, kterej je pořád v klidu a pořád se směje. Měla jsem celou dobu tendenci s ním konverzovat, ale když jsem viděla v jakým je klidu sám se sebou (kterej mu teda závidím zatraceně), jen jsem pozorovala jak s pohodou jemu vlastní připravuje snídaně, směje se na hosty a nedokáže posledním hostům říct :“ Chci jít spát, vypadněte!“. I když třeba mám v sobě tolik slivoviček a vína, že se sotva dokodrcám do pokojíku, pořád se na mě směje. To ja zase oceňuju! Pokojíky jednoduchý, žádný blbosti, bez televize a všeho, co Vás ruší od toho být spolu. Každý večer je bar otevřený do 22 hod (myslím, že od 16.hod)a vždycky se tu najde něco na zub, dobrý pivko a mimochodem taky skvělý víno. Já z východočeskýho kraje ani nevím, že kousek od mého rodného města a vesnice leží vinařství Bitovany. Víno výborný a k tomu za fajn cenu. Lokální, suchý víno a plná chuť. Boží.

   

No ale my moc teda odpočívat vlastně nedokážeme, takže jsme první den dali peší výlet na chvíli (takže krásný celodenní výlet a skoro 30km v nohách). Fotodokumentace je vypovídající, jak moc hezký to tam bylo. Okruh nějak takto: Bar Kůlna Škrovád – Mlýnské skály – Svídnice – Práčov – Strádovské Peklo – Krkanka – Hradiště – Slavice – Rozhledna Bára – Kočičí hrádek – Zámek Slatiňany – a zpátky na ubykaci. Po cestě pár piv a pár slivoviček, jednou kančí guláč a zvěřinový karbanátky v Restauraci Monaco (klasika výčep a hotovky, k tomu pivo a plenka, ideální). Pak jsme ještě dostali chuť na hranolky s tatarkou a ještě jedno točený v místní putice (která teda fakt nevím, jak se jmenuje).

Den dva. Ležáky – místo, který tě teda dostane do depky, ale každej by ho měl vidět. Lidice hadra. Pak jsme jeli směr Chrudim na boží burgery v Giles Burger. To bylo teda strašně strašně strašně dobrý!!!! Já jsem nakonec po pár dnech obžerství odlehčila. Dala jsem si místo bulky salát (jo, to tam fakt jde a je to super!). K tomu jejich domácí poctivý hranolky, jedny klasika, jedny batátový, bylinkovej a chilli dresink do nás zaplul rovněž. Pivkem zapít. Po procházce Chrudimi jsme se ještě „dodělali“ kafem a medovníkem. Nakonec se vracíme trochu promrzlý zpátky do Kůlny – zas úžasnej večer. Bylinkovej čaj, hermelín (ten teda nakládat pan Tomáš umí zatraceně dobře), pár skleniček vína, polívka a spát.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *